„Добруджа 07“ триумфира в зала „Младост“ и е на полуфинал

Добричките волейболисти обезличиха като гост „Монтана“ и продължават към медалите

Волейболистите на „Добруджа 07“ изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона в първенството на България и продължават битките за медалите. Добричлии сториха това в зала „Младост“ в Монтана, където записаха втора победа в четвъртфиналната серия срещу едноименния тим, която им отвори вратата към полуфиналните и участие в разпределението на медалите в тазгодишния шампионат при мъжете.

След 3:2 в Добрич, избраниците на треньора Пламен Христов записаха втори успех с 3:0 гейма далеч от дома, което бе достатъчно за класиране в следващата фаза на надпреварата с 2-0 победи. Добруджанци не показаха съществени колебания през целия двубой, като достигнаха до успеха след 27:25, 25:18 и 25:20 в своя полза. На полуфиналите добричлии се изправят на мрежата срещу победителя в редовния сезон - „Хебър“ /Пазарджик/. Съперници в другата полуфинална двойка са съставите на „Нефтохимик“ /Бургас/ и ЦСКА /София/. Те преодоляха съпротивата съответно на „Левски“ /София/ и „Пирин“ /Разлог/.