„Хебър“ дръпна в полуфиналната серия

Волейболистите от Пазарджик се наложиха у дома с 3:0 срещу „Добруджа 07“

Волейболистите на „Хебър“ излязоха с едни гърди напред в полуфиналната серия в Суперлигата срещу „Добруджа 07“. Домакините надделяха с 3:0 гейма в зала „Васил Левски“ и поведоха с 1-0 победи. Отделните части бяха спечелени от отбора от Пазарджик с 25:21, 25:22 и 25:18 точки. Избраниците на треньора Атанас Петров поддържаха концентрация през цялата среща, за да зарадват на финала верните си привърженици.

Състезателите на „Хебър“ влязоха мотивирано в мача и през първия гейм поддържаха добра преднина, която в един момент набъбна до пет точки, за да се стигне до 25:21. Във втората част добруджанци заиграха по-смело и поведоха след началните разигравания. Постепенно домакините изравниха и играта вървеше точка за точка, но параджиклии показаха по-здрави нерви на финала и обърнаха нещата до 25:22 в своя полза. В третия гейм равновесието се запази до 10-ата точка, след което „Хебър“ се откъсна в резултата и оформи добра разлика, която му помогна да се добере до 25:18 и да поведе в серията. Най-резултатен за „Добруджа 07“ в двубоя бе Игор Антонюк с 13 точки, а Велизар Чернокожев приключи с 11 т. Втората среща между съперниците е утре /1 април/ отново в Пазарджик.