Втори шосеен пробег „Шабла Рън” ще се проведе в крайморския град

За втора поредна година в град Шабла ще се проведе шосеен пробег. Състезанието ще бъде на 21 април, неделя, от 10:30 часа.

Старт-финалът е на Градския стадион в Шабла. Настилката за бягане е асфалт. Бяга се до най-източната точка на България – нос Шабла. Трасето е с дължина 14 км.

Записването става на интернет адрес www.runbulgar.com, право на участие имат всички желаещи, родени преди 2005 година.

Класиралият се на 1-во място в категориите мъже и жени получава награда от 100 лв. и ваучер от Sport Depot, на 2-ро място – 80 лв, плюс ваучер от Sport Depot, на 3-то – 70 лв. и ваучер от Sport Depot, класиралите се на 4, 5 и 6 място също ще получат парична награда.

Всеки регистриран получава фланелка, а всеки завършил уникален медал от Run Bulgaria.

ПРОГРАМА:

20 април – събота
9:00 - 19:00 - Регистрация за „Шабла рън“– получаване на стартов пакет – фланелка, номер и чип в община Шабла
10:00 – 13:00 - Откриване на веригата състезания за млади таланти „А1 атлетика за младежи“ на Градския стадион в Шабла
13:00-19:00 – Трети турнир по лека атлетика „Коста Василев“ – Градски стадион

21 април – неделя
9:00 – 10:00 - Получаване на номера и стартов пакет (фланелка, номер и чип) на Градския стадион в Шабла
10:30 – Масов старт – 14.0 км и на 2.5 км от Градския стадион в Шабла
11:00 – награждаване на участниците в масовия старт на 2.5 км на Градския стадион в Шабла
12:00 – 12:15 - награждаване на първите шест мъже и жени в генералното класиране на Градския стадион в Шабла