Три титли грабнаха атлетите на „Добруджа 99“ от домашното първенство по спортно ходене

Шампионите ще защитават името на България на Балканиадата в Гърция в края на месеца

С три златни медала се окичиха лекоатлетите от СКЛА „Добруджа 99“ на проведеното днес в Добрич национално първенство по спортно ходене, на което местният клуб бе домакин. За девета поредна година шампионската титла при жените на 20 км завоюва Радосвета Симеонова. Опитната атлетка постигна време 1.53.20 часа.

На най-високото стъпало на стълбицата на победителите се качи и Петър Димов, който бе най-бърз при юношите под 18 години, които преодоляха 10 км. Третото златно отличие стана притежание на младата надежда в клуба – Алтен Атанасова. Тя триумфира на 5 км в групата на девойките под 18 години. Тези трима състезатели придобиха право да защитават името на България на Балканиадата в Гърция на 20 април в град Александруполис.

Бронзов медал от добруджанци спечели Александра Бекярова, която се състезава на 3 км при девойките под 16 години. Макар че не намериха място сред медалистите, добри изяви имаха представителите на клуба при юношите и девойките под 20 години. Денис Атанасов и Алиджан Али достигнаха до четвърта и пета позиция на 10 км. Съотборничката им Ивета Христова, която отстъпва възрастово на съперничките си, даде също пето време при девойките.