Балчиклии не успяха да спрат кандидат за елита

„Черноморец“ /Бч/ - „Арда“ /Кж/ - 1:3 /0:1/

В последен мач от XXIII кръг във Втора лига отборът на „Черноморец“ /Бч/ отстъпи с 1:3 у дома пред кандидата за елита „Арда“. Формацията от Кърджали излезе напред в резултата с доза късмет в 42-ата минута. В нея Веселин Марчев проби от дясно и навлезе на скорост в нак. поле, за да отправи удар към вратата. За негов късмет топката рикошира в крака на капитанът на домакините Генади Луго и нацели гредата, като същевременно залъга вратаря Християн Христов. В добавката Венцислав Христов не сгреши и откри – 0:1.

Домакините изравниха в 51-ата мин., когато Валентин Йосков засече топката с глава около точката за изпълнение на дузпа след центриране на Виктор Митев. В 81-ата мин. Ахмед Осман отново даде преднина на кърджалии след техничен шут от движение с десния крак, а три минути по-късно капитана Пламен Крумов вкара красив гол от свободен удар. Със спечелените три точки тимът на „Арда“ се завърна на третото място в групата и изпревари състава на ЦСКА 1948. С регистрираната трета поредна загуба пък балчиклии заемат осма позиция в таблицата с актив от 29 точки. В следващия шампионатен кръг избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ гостуват на терена на „Ботев“ /Гълъбово/.