Най-бързата бяла жена Ивет Лалова - седма в света

Ивет Лалова завърши седма на финала на 100м жени на Световното първенство в Дегу, Южна Корея.

Единствената бяла жена в последния кръг на Световното първенство в дисциплината 100м гладко бягане, жени, Ивет Лалова завърши на седмото, предпоследно, място.

Нашето момиче записа постижение от 11.27 секунди и може да се гордее, че бе единствената представителка на Европа във финалния рунд на бягането.

Световна шампионка в спринта стана американката Кармелита Джетър, която с много силно бягане и време от 10.90 секунди прекъсна обичайната за последните години доминация на състезателките от Ямайка в тази дисциплина.

Световната и олимпийска шампионка от Берлин Шели-Ан Фрейзър поведе в началото на финала, но след това изостана и завърши на четвърто място с време 10.99. Среброто остана за представителката на Ямайка Вероника Кембъл-Браун, докато Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго взе бронза.

Лалова не успя да повтори силното си бягане от вчерашните серии, когато завърши с време 11.10 секунди, но въпреки това самото класиране за финала в тази конкуренция е огромно постижение за българката.