Гол в последната минута и точка за балчиклии

Гостите от Черноморието изненадаха „Локомотив“ /Г. Оряховица/ за крайното 1:1

Футболните отбори на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ и „Черноморец“ /Балчик/ завършиха 1:1 в среща от II кръг във Втора лига. Тимът от Белия град, който близо час бе догонващ в резултата, изравни в последната минута и прибави първа точка към актива си през сезона. Решителният гол за водения от Георги Иванов /Геша/ тим заби Александър Попов в добавеното време на мача.

„Железничарите“ поведоха в 24-ата минута чрез Ерай Карадайъ, който се възползва от неразбирателство в защитата на гостите. Опитите на състезателите на „Локо“ /ГО/ да отбележат второ попадение и да вземат комфортна преднина се оказаха неуспешни до 90-ата минута. Тогава търпението и непримиримостта на черноморци им позволи да достигнат до изравнителен гол след точен завършващ удар на Ал. Попов. По този начин той увенча усилията и желанието на съотборниците си да не се завръщат с празни ръце край морето. В двубой от III кръг, на 3 август, в Балчик гостува състава на „Струмска слава“ /Радомир/.