Черноморец обърна Калиакра в контрола

Черноморец (Бургас) победи Калиакра с 3:2 в контролна среща, която се игра в Обзор. Футболистите на Адалберт Зафиров водеха на почивката с 2:1, но прeз втората част „акулите” съумяха да стигнат до пълен обрат.

Бургазлии откриха резултата в 5-ата минута, когато Яни Пехливанов засече центриране в наказателното поле. В 28-ата минута Калиакра изравни от дузпа. Тогава Ивайло Раденцов свали с глава към Иван Цачев, но нападателят бе фаулиран в наказателното поле. Герасим Заков изпълни безпогрешно 11-метров наказателен удар и възстанови равенството. Минута преди края на първата част Четин Садула нацели напречната греда, след което Заков довкара за 2:1.

Малко след подновяването на играта Черноморец отбеляза изравнително попадение. В 49-ата минута Анисе, който е на проби в бургаския тим се разписа от дузпа, а в 76-ата минута Венци Христов оформи крайния резултат.