С човек по-малко Добруджа измъкна ценна точка от дербито в Силистра

С красиво воле в 94 мин. на Недко Ангелов Добруджа взе първата си точка за сезона.

Освен регионално дерби, мачът бе и аутсайдерското дерби на Източната Б група, противопоставящо последните в класирането. Преди този мач Доростол и Добруджа единствени бяха без нито една точка от първите си 3 мача, както и без отбелязан гол.

Мачът от 4 кръг на Източната Б група, игран пред едва 250 зрители в Силистра, завърши наравно - 1:1.

Двубоят започна с гол за домакините още в 19 мин. Скоро след това неприятностите за Добруджа се увеличиха. Вратарят Николай Марков извърши нарушение, за което директно получи червен картон. Под рамката застана Николай Радомиров, който замени Васил Тачев.

Въпреки че останаха с 10 човека добруджанци тотално надиграха своя съперник през втората част. За радост на колоритната и гръмогласна агитка от Добрич, сърцатата игра на жълто-зелените даде резултат и 4 минути след края на редовните 90 Добруджа достигна до заслужено изравняване. Първият гол за сезона за Добруджа отбеляза Недко Ангелов, който се разписа с красиво воле и изравни за 1:1.

Левият бек Николай Илиев, който се завърна в Добруджа само преди 2 дни, започна като титулят за отбора от родния си Добрич. Силен мач направи и младият Денис Судин, който влезе като смяна на почивката и допринесе много за добрата игра на добричлии през втората част.

Добруджа игра в състав: Николай Марков, Здравко Петров, Филип Флоров, Младен Димитров, Николай Илиев, Недко Ангелов, Кяшиф Фахрединов (Денис Судин), Васил Тачев (Николай Радомиров), Любомир Михалев, Ивайло Лазаров, Филип Филчев (Венци Желев).