„Устрем“ /Д/ върви по график, диша във врата на лидера

Николай Илиев се разписа за победа №4 на дончевци от началото на сезона срещу „Кубрат“

Футболният тим на „Устрем“ /Дончево/ записа трудна, но заслужена победа с 1:0 над „Кубрат“ в среща от VI кръг на Североизточна трета лига. Благодарение на успеха дончевци се изкачиха на второ място във временното класиране, като са на три точки от лидера в подреждането „Добруджа“. На стадиона в добричкото предградие бяха забелязани старши треньорът на „жълто-зелените“ Светослав Петров и неговият помощник Радослав Боянов, които разузнаваха обстойно съседите, срещу които им предстои мач на стадион „Дружба“ на 12 октомври.

Очакванията за лесно достигане до успеха от страна на „Устрем“ срещу „Кубрат“ не се оправдаха, като домакините трябваше да се потрудят доста, за да измъкнат трите точки. Дончевци имаха превъзходство през целия двубой, но атаките им се разбиваха в компактната съперникова отбрана. През първото полувреме Кристиян Димитров, Станимир Андонов и Николай Илиев излязоха на стрелкови позиции, но не успяха да нанесат точни завършващи удари. Все пак волята за победа и настойчивостта на домакините бяха възнаградени в 61-ата минута. След статично положение и центриране през съперниковата врата, топката попадна в Николай Илиев /Пурата/, който шутира без забавяне от въздуха и през купа от играчи коженото кълбо влетя в мрежата за 1:0. До края на двубоя дончевци решиха да не рискуват излишно, като разчитаха главно на контраигра, но за съжаление не успяха да се възползват от създадените голови положения, които се откриха пред състезателите в предни позиции. В следващия кръг „Устрем“ /Д/ гостува на състава на „Черноломец“ /Попово/, заемащ осма позиция в подреждането.