Волейболистите се изправят срещу домакините на старта в Черноморските игри

Добричлии ще проведат поредни контроли срещу елитни отбори от страната във Варна

С мач между волейболните отбори на домакините от „Черно море“ /Варна/ и „Добруджа 07“ ще стане официалното откриване на Черноморските игри. Умения в турнира ще демонстрират общо четири тима от елитната група на страната, като останалите съперници на добричлии са шампионите от „Нефтохимик“ /Бургас/ и „Дунав“ /Русе/. Надпреварата стартира в петък край морето и ще приключи в неделя, като битките на мрежата са етап от подготовката на тимовете за започващото на 18 октомври първенство в Суперлигата при мъжете.

В I кръг на шампионата избраниците на треньора Пламен Христов се отправят към Разлог за двубой срещу „Пирин“. А седмица по-късно в зала „Добротица“ гостував състава на „Славия“. Обновеният отбор на добруджанци изиграха вече първи контроли от предсезонната подготовка. В проверки при закрити врати в Добрич домакините и шампионът на Румъния „Аркада“ /Галац/ си размениха по една победа с 3:1 гейма. Също на собствен терен добруджанци се справиха в спаринг с 3:0 гейма срещу „Дунав“ /Русе/.

Програма на турнира във Варна, който ще се проведе в зала „Христо Борисов“:
4.10 /петък/ - 16,30 ч.: Дунав /Рс/ - Нефтохимик /Бс/; 18,30 ч. - Добруджа 07 /Дч/ - Черно море /Вн/
5.10 /събота/: 16,30 ч. - Добруджа 07 - Нефтохимик; 18,30 ч. - Дунав - Черно море
6.10 /неделя/ - 10,00 ч.: Добруджа 07 - Дунав; 12,00 ч. - Нефтохимик - Черно море; 13:30 ч. - награждаване.