Безпогрешният си път в първенството продължава „Добруджа“

С класически резултат срещу „Хитрино“ приключиха визитата си „жълто-зелените“

До седма поредна победа в първенството на Североизточна трета лига достигнаха футболистите на „Добруджа“, с която се укрепиха убедително на върха в класирането. „Жълто-зелените“ спечелиха с 3:0 в Хитрино срещу едноименния тим, като още до почивката взеха преднина от 2:0.

И двете попадения бяха дело на Янчо Андреев, който се разписа в рамките на десетина минути между 28-ата и 37-ата на двубоя. Централният нападател на домакините Ивелин Василев бе на път да намали в края на първата част. Защитникът на добричлии Иво Вихренов обаче внимаваше и изчисти на сантиметри от голлинията. Добруджанци нанесоха решителен удар шест минути след подновяването на играта, когато Денис Кадир оформи класическия резултат с техничен удар от границата на нак. поле.

Домакините получиха възможност да достигнат до почетен гол в 66-ата мин., но Димитър Илиев парира битата от капитана на „Хитрино“ Христо Александров дузпа.
В следващия шампионатен кръг „Добруджа“ приема на собствен терен съседите от „Устрем“ /Дончево/.