Гущеров заби два гола във вратата на „Черноморец“ /Бч/

Тимът от Белия град се свлече под чертата във Втора футболна лига

Футболният отбор на „Черноморец“ /Балчик/ не успя да се противопостави на водача в класирането на Втора лига – ЦСКА 1948. Столичният тим надделя с 2:0 в срещата от XI кръг и излезе еднолично на върха във втория ешелон. И двете попадения за домакините заби Андон Гущеров, който се развихри след почивката.

Голмайсторът на „червените“ се разписа във вратата на състава от Белия град от пряк св. удар в 63-ата минута, а пет преди края на двубоя фиксира крайния резултат. По този начин нападателят увеличи на 15 попаденията си от началото на сезона и е безапелационен водач в листата на голмайсторите във II дивизия.

След поражението в София черноморци се свлякоха под чертата във временното класиране. Те заемат 15-о място с актив от 8 точки. В следващия шампионатен кръг избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ са домакини на „Лудогорец II“ /Разград/. Мачът е насрочен за 18 октомври /петък/ от 16,00 ч. на стадиона край морето.