Калиакра победи Берое

Гостуващите фенове от Стара Загора нахлуха на терена и прекратиха мача за близо 10 минути.

Калиакра сложи край на серията си от 4 поредни загуби от началото на сезона и победи като домакин Берое с 3:1 в мач от 5 кръг на А група.

Каварненци си осигуриха успеха още до почивката, която дойде при 3:0 за футболистите на Адалберт Зафиров.

Герасим Заков откри за Калиакра във втората минута. Отново той превзе вратата на Берое след още половин час. В 41 мин. Ивайло Раденцов направи преднината на каварненци класическа.

Веднага след третия гол във вратата на Берое част от гостуващата агитка от Стара Загора, недоволна от развоя на срещата, нахлу на терена. Това доведе до прекратяване на играта за близо 10 минути.

В средата на второто полувреме Ваня Дзаферович вкара почетен гол за Берое, с който намали на 3:1 за Калиакра.

При този резултат завърши мачът в Каварна.

След него Калиакра вече има първи три точки в актива си. Берое пък регистрира пета загуба от началото на кампанията.