Четири медала спечелиха „юнаците“ в Разград

Добричките борци ще мерят сили и в друг турнир с международно участие – „Стоте войводи“

Представителите на добричкият клуб по борба „Добруджански юнак“ завоюваха две първи и две втори места на проведения в Разград традиционен турнир „Лютфи Ахмедов“. Умения на тепиха в свободния стил демонстрираха момчета /до 15 год./ и кадети /до 17 год./. С успех в долната възрастова група се поздрави Васил Василев в кат. до 35 кг, който спечели убедително финалната схватка и се окичи със злато. Сребърен медалист в същата възраст стана Иван Стоянов /53 кг/. Победител при кадетите в кат. до 110 кг е друг добруджанец – Кристиан Димитров. На финала той преодоля с 10:2 точки съпротивата на борец от Турция. На втора позиция финишира Ивелин Ивелинов, показал умения в кат. до 51 кг.

Треньори на добричките състезатели са Петър Петров и Драгомир Стойчев, които ще изведат в събота на тепиха в Сливен в друга надпревара с международно участие шестима свои възпитаници. Касае се за 15-ото издание на турнир „Стоте войводи“, в който освен от България ще се състезават борци от Турция, Молдова и Украйна. Право на участие в града под Сините камъни имат само кадети. Освен традиционните медали и купи, домакините са приготвили за призьорите и различни предметни награди.