„Добруджа“ срази „Ботев“ /Нови пазар/

Победата със 7:0 бе десета поредна за добричлии от началото на първенството

Футболният отбор на „Добруджа“ спечели с изразителното 7:0 домакинския си мач от XI кръг на първенството в Североизточна трета лига срещу „Ботев“ /Нови пазар/. Победата е десета поредна за добричлии от началото на сезона, с което те са едноличен водач в класирането в групата. Освен със седемте попадения в съперниковата врата, двубоят ще се запомни с малкото публика на стадион „Дружба“, предвид ранният час в делничен ден и рязкото спадане на температурите, така и с факта, че той бе ръководен от жена. Главен съдия на мача беше Надежда Белчева от Варна.

Като цяло интрига в срещата имаше до 10-ата минута, когато резултатът бе открит от „жълто-зелените“. Вратата на гостите разпечата Кристиан Пешков, оползотворил пробив и точно подаване от десния фланг на Денис Кадир. На 2:0 в 28-ата мин. покачи Стефан Митев, опълнал мрежата с хубав шут с левия крак от около 20 метра. Класическото 3:0 фиксира отново Кристиан Пешков в 31-ата мин., а в 36-ата мин. дойде ред и на Стефан Митев да запише за втори път името си сред голмайсторите.
Головата фиеста продължи и след почивката, като 5:0 след остро влизане в съперниковото нак. поле и точен завършващ удар направи Денис Кадир. Шестият гол в мача бе дело на Кристиян Петков, засякъл прецизно флангово подаване на Александър Георгиев. Черешката върху тортата сложи в 89-ата мин. Иво Вихренов. Прехвърленият от десния на левия фланг бранител овладя една избита топка малко над 25 метра през вратата на „Ботев“ и с топовен шут с десния крак направи безпомощен съперниковият страж за крайното 7:0.

За „Добруджа“ играха: Ив. Ангелов, Ив. Вихренов, Г. Топалов, М. Дичев, С. Митев, Т. Паланков, Д. Кадир /59 - Н. Андреев/, Кр. Петков, Кр. Пешков /46 - Ал. Георгиев/, Ян. Андреев /46 - Пл. Шестаков/, Ст. Митев.