„Устрем“ /Дончево/ постигна класика срещу „Бенковски“

Кристиян Димитров /Кико/ заби осми гол от началото на сезона и е в челото при реализаторите

Футболният тим на „Устрем“ /Дончево/ постигна рутинна победа с 3:0 над „Бенковски“ /Бяла/, която е седма от началото на сезона в Североизточна трета лига. Макар и с променен състав, домакините от добричкото предградие не оставиха големи шансове на съперника от Русенска област и прибавиха три точки към актива си, с които се укрепиха на четвърто място във временното класиране. Гостите оказаха сериозен отпор най-вече през първото полувреме, като допуснаха гол в собствената врата в 30-ата минута на двубоя. Точен за „Устрем“ след половин час игра бе Борислав Балчев, завършил добре развита атака с прецизен шут.

Малко след почивката гостите отново показаха зъби, като дори нацелиха напречната греда. Домакините постепенно взеха инициативата в свои ръце и успокоиха страстите в 66-ата мин. чрез Кристиян Димитров /Кико/, който се разписа за осми път от началото на сезона и вече е в челото при реализаторите на североизток. Доминацията на дончевци бе осезаема най-вече в средата на терена, където снажният Силвиян Йорданов обра всички високи топки. По този начин полузащитникът показа, че наред с извеждащите 40-метрови пасове, играта с глава също влиза в арсенала му от технически умения. Точка на спора в 90-ата мин. с второто си попадение в мача сложи Борислав Балчев, оползотворил асистенция на Кристиян Димитров. В следващия шампионатен кръг „Устрем“ /Д/ гостува в Нови пазар на местният „Ботев“.