Трета победа взеха хандбалистите

Добруджанци не срещнаха проблеми срещу „Асти“ /Хасково/

Мъжкият хандбален тим на „Добруджа“ взе трета победа от началото на сезона в „А“ РХГ и се укрепи на второ място във временното класирането. В среща от IV кръг добричлии се справиха по убедителен начин у дома със състава на „Асти“ /Хасково/. Новаците в групата не затрудниха по никакъв начин добруджанци, които надделяха в зала „Русалка“ с 42:21.

Осезаемата разлика в класите си пролича още до почивката, когато „жълто-зелените“ си осигуриха комфортна преднина от девет гола – 22:13. Събитията на игралното поле през втората част не се промениха съществено, като със стабилна защита и бързи взаимодействия в атакуващ план, домакините окончателно сломиха съпротивата на съперника от Южна България. С най-много вкарани попадения за „Добруджа“ в мача – 11, се отличи Александър Димитров. Шест гола на сметката си записа Илиян Денев, а 5 пъти вратата на „Асти“ превзе Михаил Нейчев.