Вижте кои са кметовете на села в община Добричка

Вижте кои са кметовете на села в община Добричка
На втори тур жителите на община Добричка гласуваха за кмет на кметство на 6 от селата в общината.

Кмет на с. Батово стана Мариана Михаилова Димитрова от местна коалиция ГЕРБ (ЗНС) с 53.08%, а Христо Бъчваров от ПП АБВ получи 46.04%. Димитрова е подкрепена от 181 от имащите право на глас, а Бъчваров – от 157 гласоподаватели. 


В с. Ведрина новият кмет е Красимира Иванова Атанасова от БСП за България с 55.85%. За нея са гласували 191 от имащите право на глас, а за опонента й Георги Стоянов Георгиев - 147 жители.


В с. Житница с 61.14%  на кметското място сяда Йордан Божанов Господинов от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС), а неговият опонент Димитричка Иванова Тодорова от БСП получи 35.75%. Господинов е подкрепен от 118 от имащите право на глас, а Тодорова – от 69 гласоподаватели. 


Новият кмет на с. Овчарово е Николай Петров Николов  от БСП. Той спечели балотажа с 60.00%, а Севдалина Иванова Христова от ДПС получи 39.26%. За Петров са подали своя вот 162 гласоподаватели, а за Христова – 106. 


Станка Георгиева Мирчева стана кмет на с. Одърци с 52.73%, нейният опонент Митко Стоянов Желязков от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС) получи 46.06%. За Мирчева са гласували 174 души, а за Желязков – 152. 


Кмет на с. Смолница стана Евгени Статев Гочев от ПП Съюз на демократичните сили с 62.84%, неговият опонент от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС) Живко Трифонов Михалев получи 37.16%. Гочев беше подкрепен от 115 гласоподаватели, а Михалев – от 68. 


Ето и кметовете на селата в община Добричка, които бяха избрани още на първи тур:


С. Алцек  - Акиф Амет Салим от Движение за права и свободи (ДПС)


С. Бенковски  - Осман Ибрям Осман от Движение за права и свободи (ДПС)


С. Божурово - Мюзефер Алис Асан от Движение за права и свободи (ДПС)


С. Бранище - Димитър Николов Димитров от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС)


С. Воднянци - Атти Рашид Мустафа от Движение за права и свободи – ДПС


С. Победа - Галин Първанов Иванов от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС)


С. Дончево - Паун Енев Станчев от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС)


С. Енево - Ремзи Февзи Кямил от Движение за права и свободи – ДПС


С. Карапелит - Георги Димов Петков от БСП за България


С. Козлодуйци - Румянка Стоянова Колева от БСП за България


С. Ловчанци - Иван Желязков Иванов – независим кандидат


С. Ломница - Гюлер Анисова Юнусова от Движение за права и свободи – ДПС


С. Лясково - Божко Калчев Божков от Местна коалиция ГЕРБ (ЗНС)


С. Паскелево - Живко Христов Желев от БСП за България


С. Плачидол - Атанас Димитров Пенев от БСП за България. 


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+