Каратеките от Академията за бойни изкуства "Цанев" спечелиха 9 медала на Европейско първенство в Скопие

От 1 до 3 ноември в северномакедонската столица Скопие се проведе 11-о Европейско първенство по Шотокан Карате До.

В него взеха участие над 1200 състезатели от 26 държави. Академията за бойни изкуства "ЦАНЕВ" в Добрич беше представена от 6 състезатели, които завоюваха 9 медала.

В първият ден на първенството Георги Иванов спечели бронз в дисциплината  WKF Кумите при 6-7 годишните до 20 кг.  Алекс Йорданов стана вицеевропейски шампион в дисциплината Шобу Ипон Кумите при 6-7 годишните до 30 кг. Боян Христов успя да спечели 2 медала, вицеевропейска титла и сребро на Шобу Ипонн Кумите при 8-9 годишните до 30кг и бронз в същата категория на WKF Кумите.

Вторият ден също продължи със силно представяне. Ивайло Йорданов успя да си извоюва бронзови отличия в дисциплините Шобу Ипон Кумите и WKF Кумите при 12-13 годишните момчета +56 кг. Искрен Илиев също грабна бронза в дисциплината Шобу Ипон Кумите при 12-13 годишните до 50 кг. Даниел Минчев беше поредният състезател на добричката школа с 2 медала, спечелвайки бронз на Шобу Ипон Кумите и вицеевропейска титла и сребърен медал на WKF Кумите при 14-15 годишните момчета до 70кг.

"Изразявам абсолютната си благодарност към децата за страхотната игра, която демонстрираха, както и към техните родители за поредното гласувано доверие. Също така искам да благодаря и на четиримата добричлии, които сбъднаха желанието ни за участие в Европейското първенство и финансираха нашата цел - Младен Матеев, Георги Друмев, Павлин Тодоров и Даниела Димитрова!”, сподели треньорът сенсей Стоян Димов.

Следващата цел пред каратеките на Академия "ЦАНЕВ" е Национална купа България на 9-10 ноември, където ще се излъчи и комплексният клубен шампион на България по карате.