В края изтръгнаха успеха хандбалистите

Най-резултатен в мача срещу „Чардафон“ /Гб/ беше Йордан Михайлов

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ измъкна ценна победа над „Чардафон“ в среща от V кръг на „А“ РХГ. Макар, че ролите домакин-гост в зала „Русалка“ бяха разменени, поради корекция в програмата, зрителите станаха свидетели на оспорван двубой. На финала все пак добричлии излязоха с едни гърди напред и надделяха с 23:20. Равностойният характер на мача се затвърди още в края на първата част, когато съперниците се оттеглиха за почивка при равен резултат – 9:9.

През второто полувреме габровци се мобилизираха и на няколко пъти взеха аванс от два гола. За радост избраниците на треньора Георги Андреев показаха характер и не се огънаха под натиска. Така в средата на частта не само, че изравниха, но и поведоха. Интригата се запази до 18:18 – 5 минути преди края, след което „жълто-зелените“ реализираха две безответни попадения. В заключителните секунди добруджанци дори увеличиха дистанцията на четири гола, за да бъде оформено крайното 23:20. Благодарение на успеха добричлии набраха актив от 8 точки /4 победи и 1 загуба/ и се укрепиха на второто място в класирането. Най-много голове за „Добруджа“ в срещата – 8, вкара Йордан Михайлов, а четири пъти съперниковата врата прониза Георги Христов. Двубоят бе последен официален за годината в зала „Русалка“ за „жълто-зелените“, на които им предстоят мачове на чужд терен от първенството и турнирът за Купата на страната.