Двама добрички борци триумфираха с националния тим в „Русенски легенди“

Пресиян Димитров грабна злато при момчетата от турнир „Сарафим Бързаков“ в Петрич

До призови места и медали достигнаха представителите на СК „Добруджански юнак“ в две борцови надпревари с международно участие. Първата от тях премина в Русе и беше отборна, като в нея се състезаваха родните национали при кадетите /до 17 год./. Участниците в крайдунавският град излязоха на тепиха в поредното издание на турнир „Русенски легенди“. Там спориха „А“ и „Б“ тимовете на България, както тези на Румъния и Северна Македония. С успех се поздрави „А“ състава на страната ни, в който бяха включени добричлиите Кристиян Димитров /110 кг/ и Ивелин Ивелинов /51 кг/. Двамата таланти, придружавани от заслужилият треньор Петър Петров, завършиха като победители в категориите си. Наред с това те дадоха заявка за титулярно място в националната селекция, на която през 2020 г. и предстои участие на световно и европейско първенство, както на Балканиада.

Парарелно с това в Петрич се състоя международен турнир „Серафим Бързаков“, с който се състезаваха момчета /до 13 години/. В Югозападна България избраниците на треньора Драгомир Стойчев достигнаха до 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Победител в кат. до 38 кг стана Пресиян Димитров. Съотборниците му Денис Ивелинов /51 кг/ Калоян Стефанов /68 кг/ завършиха втори в категориите си. На трета позиция в „Арена Петрич“ се наредиха Васил Василев /35 кг/, Минко Стаматов /40 кг/ и Иван Димитров /51 кг/. Следващото изпитание в свободния стил, към което са насочили поглед добричките борци, е през декември в София. Там е предвидено да се проведе турнир „Янчо Патриков“, като участието в надпреварата става чрез покана от страна на домакините.