„Добруджа 07“ взе само гейм от „Монтана“

Трета поредна шампионатна загуба допуснаха добричлии

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ остана с празни ръце при гостуването на „Монтана“ в среща от VII кръг в Суперлигата на България. Добричлии отстъпиха с 1:3 гейма в зала „Младост“ в Монтана на едноименния отбор, воден от възпитаникът на добруджанската школа Даниел Пеев. Домакините надделяха в отделните части с 25:18, 25:22, 23:25 и 25:19 точки. Подкрепяни от верните си привърженици, монтанчани влязоха по-концентрирано в мача и без особено напрежение измъкнаха първите два гейма.

Добричлии се събудиха едва в третата част, в която независимо, че отстъпваха до средата и, постепенно стабилизираха играта си и наложиха волята си след 25:23 в своя полза. Очакванията, че избраниците на треньора Пламен Христов ще продължат в този дух изявите в четвърти гейм, удариха на камък. Домакините коригираха голяма част от пропуските в отделните елементи, което се оказа подпомагащ ход от тактическа гледна точка, позволил им да надделеят 25:19, а с това да спечелят мача. Въпреки третото поредно шампионатно поражение, волейболистите на „Добруджа 07“ остават на трето място във временното класиране с 13 точки. Със същия актив е и съставът на „Монтана“, заемащ четвърта позиция в подреждането. В VIII кръг добричлии гостуват в столицата на ЦСКА.