Крушение край Огоста претърпяха балчиклии

С хеттрик за „Монтана“ се отличи нападателят Атанас Илиев

Най-тежката загуба от началото на сезона във Втора лига претърпя футболният отбор на „Черноморец“ /Балчик/. Тимът от Белия град претърпя истинско крушение край река Огоста, като загуби с 1:6 в Монтана от едноименния състав в двубой от XVII кръг. Началото на мача не предвещаваше подобно поражение за избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/. Домакините излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато вратата на Християн Христов разпечата Атанас Илиев. Състезателите от Белия град обаче не се смутиха ни най-малко, като в 32-ата мин. изравниха след точен завършващ удар на доказан голмайстор в лицето на Владислав Мирчев. До края на полувремето двете единайсеторки решиха да не рискуват излишно, за да се оттгелят на почивката при равенство – 1:1.

През втората част домакините вкараха в действие цялата си нападателна мощ и поставиха на колене съперника. След десетина минути игра Сергей Георгиев и Иван Михов оформиха класиката в срещата. Тогава дойде ред на добричлията Атанас Илиев да регистрира своят хеттрик след попадения в рамките на пет минути /61`, 66`/ за 5:1. Крайното 6:1 в мача оформи Сергей Георгиев в 80-ата мин., наказал поредна грешка в черноморската отбрана. Благодарение на победата монтанчани се настаниха на третата позиция в класирането. Балчиклии от своя страна заемат 12-о място с 15 точки. В XVIII кръг „Черноморец“ /Бч/ гостува на „Поморие“.