Балчиклии измъкнаха точка от „Поморие“

В Белия град „Нефтохимик“ потопи „Спартак“ /Варна/

До точка на терена на „Поморие“ се добраха футболистите на „Черноморец“ /Балчик/. Срещата от ХVIII кръг на Втора лига завърши при резултат 0:0, като усилията на двете единайсеторки за достигане до нещо повече в мача се оказаха напразни. По този начин балчиклии събраха актив от 19 точки и са над чертата, докато поморийци ще зимуват в дъното на класирането.

По същото време при закрити врати на стадиона в Белия град премина мача между символичните домакини от „Спартак“ /Варна/ и „Нефтохимик“. Гостите от Бургас се показаха в далеч по-добра светлина и спечелиха категорично с 4:0. И четирите гола паднаха до почивката, като „шейховете“ дръпнаха в резултата още в 2-ата мин. чрез Иван Цачев. На 2:0 покачи Атанас Ташолов в 11-ата, като проблясък в играта на „соколите“ се появи в 38-ата минута. В нея капитанът на варненци Боян Илиев нацели гредата след центриране. Последваха нови два кинжални удара на бургазлии чрез Иван Колев /42`/ и Ерик Почански /44`/, с което интригата окончателно падна. През второто полувреме двубоят се доиграваше и трите точки закономерно отидоха за Бургас.