Втора поредна загуба допуснаха добричлии

Хандбалистите на „Осъм“ спечелиха дербито срещу „Добруджа“

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ допусна втора поредна шампионатна загуба в „А“ РХГ. В дербито на VIII кръг в елита добричлии отстъпиха в залата на „Осъм“ /Ловеч/ с 26:32. „Жълто-зелените“ подъдржаха интригата почти през целия двубой, като до почивката имаха пасив от три гола – 13:16. През второто полувреме избраниците на треньора Георги Андреев стабилизираха изявите си в двете фази на играта, а пет минути преди края пропуснаха да нанесат решителен удар и да разстоят действията на съперника. Гостите получиха право да изпълнят 7-метрово хвърляне, което не съумяха да оползотворят и евентуално да изравнят при 26:28.

В оставащите минути състезателите на „Осъм“ не позволиха да се стигне до нов подобен срив в представянето си и със силен финален щурм се добраха до успеха с изразителното 32:26. Най-резултатни за добричлии в срещата бяха Михаил Нейчев и Александър Димитров с по 5 гола в актива си. След третата есенна загуба хандбалистите на „Добруджа“ останаха с актив от 8 точки на 4-о място във временното класиране. Освен от ловчанлии те бяха изпреварени още от състава на „Чардафон“ /Габрово/. В последния кръг за сезона на добричлии им предстои визита в залата на „Локомотив“ /Горна Оряховица/.