Разочарование в Горна Оряховица поднесоха хандбалистите

Домакините от „Локомотив“ подпечатаха успеха си в края на мача

Сериозно отстъпление от завоюваните позиции в края на 2019 г. регистрираха хандбалистите на „Добруджа“. Добричлии допуснаха три поредни загуби в „А“ РХГ на финала на календарната година, като последната дойде в Горна Оряховица. В мач от IX /последен/ кръг от есенния дял „жълто-зелените“ отстъпиха с гол разлика на домакините от „Локомотив“ – 29:30. Началото на двубоя не предвещаваше подобно негативно развитие, защото след десетина минути игра добруджанци имаха преднина от пет гола. Избраниците на треньора Георги Андреев постепенно започнаха да намалят темпото и оставиха инерцията да ги води, което бе използвано от амбициозните състезатели на домакините. „Железничарите“ започнаха постепенно да стопяват пасива, а в края на полувремето осъществиха пълен обрат, за да се оттеглят с аванс от две попадения – 16:14.

Картината през втората част се повтори, добруджанци се мобилизираха и отново взеха инициативата, а с това и преднина в резултата. Тя се запази до заключителните пет минути от срещата, когато гостите рухнаха психически. От своя страна хандбалистите на „Локомотив“ запазиха концентрация, както в защита така и в атака, което им позволи да достигнат до крайната победа с 30:29. Благодарение на успеха „железничарите“ изпревариха и изместиха добруджанци от 4-ото място във временното класиране. Тимът от Г. Оряховица има вече 9 точки /4 победи, 1 равен и 3 загуби/, а добричлии са с 8 т., дошли след четири победи и четири поражения.