Волейболистите бяха спрени преди финала от домакините

„Нефтохимик“ взе чиста победа срещу „Добруджа 07“ и ще спори за Купата на България

Полуфиналният двубой в Бургас от турнира за Купата на България по волейбол за мъже между отборите на „Нефтохимик“ и „Добруджа 07“ завърши при резултат 3:0 в полза на домакините. По този начин „шейховете“ придобиха право да играят на финала пред собствена публика утре срещу актуалният носител на трофея „Хебър“. Пазарджиклии достигнаха до мача за първото място в турнира след успех с 3:1 над „Монтана“. Бургазлии надделяха в отделните части срещу „Добруджа 07“ в зала „Младост“ с 25:10, 25:22 и 25:18 точки. Добричките волейболисти бяха обезкуражени още в началото на мача и в общи линии се предадоха без бой в първият гейм. В него гостите не успяха да намерят противодействие на силния начален удар на съперника, за да могат бургазлии да достигнат до респектиращото – 25:10!

Чест прави на избраниците на треньора Петър Шопов, че бързо преодоляха фиаското в началото на срещата и през втората част показаха далеч по-добро лице. След 3:3 домакините вдигнаха оборотите и дръпнаха с пет точки разлика 9:4. Те се запазиха до 17:12, след което добруджанци подобриха значително играта си и изпълнението на отделните елементи. Ключово се оказа заставането в зоната за сервиране на Жулиен Георгиев, успял да доведе нещата до 19:19 след два аса. Последва разколебаване в добричките редици, като домакините взеха две поредни точки, за да затворят гейма с 25:22 в своя полза. Третият гейм премина отново под диктовката на състезателите от „Нефтохимик“, които извоюваха стабилен аванс още след началните разигравания, за да достигнат до 25:18 и крайното 3:0. На волейболистите на „Добруджа 07“, които бяха подкрепяни в Бургас от 30-ина от верните си привърженици, не им остава друго освен да насочат внимание към представянето си в първенството от Суперлигата на страната. В мач от ХII шампионатен кръг на 25 януари в зала „Добротица“ гостува състава на „Пирин“ /Разлог/.