Със загуба стартираха годината добричлии

Отборът на „Созопол“ достигна до успеха след почивката на стадион „Дружба“

Футболният отбор на „Добруджа“ изигра дебютен мач за 2020 г., в който загуби у дома от „Созопол“ с 1:3. Контролната среща премина на стадион „Дружба“, като единайсеторките - лидери в Североизточна и Югоизточна трета лига на България, предложиха открит двубой с положения пред двете врати. През първото полувреме инициативата бе на страната на „жълто-зелените“, които се възползваха от грешка в съперниковата отбрана и поведоха в резултата в 11-ата минута. Точен бе новото попълнение Дейвид Филипов, подложил крак в опит на вратаря на гостите да изчисти и коженото кълбо се оплете в мрежата за 1:0. Ситуацията на терена след почивката в игрови план се промени и бе с положителен знак за гостите. Тимът от Южното Черноморие осъществи пълен обрат в рамките на пет минути.

За 1:1 в 57-ата мин. се разписа Кристиян Иванов, проврял топката зад голлинията след разбъркване в нак. поле на „жълто-зелените“. На 1:2 покачи Ванцислав Гюзелев, който се пласира сполучливо между централните бранители на добруджанци и с глава прехвърли Димитър Илиев. Крайното 1:3 секунди преди последния съдийски сигнал на Петър Кирилов оформи отново Кристиян Иванов, намерил нова пролука в добричката защита. Неофициален дебют за „Добруджа“ направи друго ново подкрепление с офанзивни функции – Радослав Михалков, записал пълни 90 минути с жълто-зелената фланелка. Поради грипно заболяване извън състава останаха Янчо Андреев и Кристиян Петков, а също и Станислав Жеков. Последният е роден в Добрич и е преминал през школата на „Литекс“. 20-годишният атакуващ състезател не се появи на терена, защото през седмицата е почувствал болки в оперирания в края на миналата година крак. Поради травма, извън сметките на този етап остава и младият халф Пламен Шестаков. Следващата проверка на „Добруджа“ от зимната подготовка е на 31 януари. Тогава в Каблешково добричлии излизат срещу символичните домакини от „Нефтохимик“ /Бургас/, подвизаващи се във Втора футболна лига на страната.