Eдно полувреме издържаха хандбалистите във Варна

Контузия в залата на шампионите получи Стилиян Стоянов

Хандбалистите на „Добруджа“ не успяха да достигнат до изненада в дербито на XII кръг в „А“ РХГ в залата на шампионите от „Локомотив“ /Варна/. Лидерите в настоящото първенство записаха победа пред собствена публика с 37:24 и се утвърдиха на върха в групата без загубен мач от началото на първенството. Добричлии пропуснаха своите шансове в началните минути на двубоя, когато играха на високи обороти и създадоха доста главоболия на „железничарите“, които при спорните моменти бяха възнаградени с „домакински“ бонуси. За капак контузия получи един от основните състезатели в редиците на „жълто-зелените“ – Стилиян Стоянов. Това наложи вътрешни размествания в състава и наруши допълнително синхрона в добруджанските редици. Варненци се възползваха от колебанията на своя съперник и на почивката се оттеглиха с преднина от седем гола – 19:12.

Благоприятният завършек от първото полувреме се пренесе върху настроението и действията в офанзивен план на играчите на „Локомотив“ през втората част. С всяка изминала минута домакините демонстрираха все по-голямо самочувствие, подплатено с хубави комбинации и попадения. Така се стигна до крайното 37:24, а победата е под №11 за „Локомотив“ от точно толкова изиграни срещи през сезона. Добруджанци от своя страна са на 7-о място в класирането, като изоставането им от четвъртата плейофна позиция е вече 4 точки. Част от тях трябва да бъдат компенсирани още в следващия кръг, когато предстои гостуване в Хасково на „Асти“.