Добруджанци поведоха, но отстъпиха пред „шейховете“

Втородивизионният „Нефтохимик“ спечели проверката в Каблешково с 4:1

Втородивизионният „Нефтохимик“ достигна до 4:1 в контролната среща с „Добруджа“, проведена на добре подготвения терен в град Каблешково.  Лидерът в Североизточна трета лига влезе по-добре в мача на стадиона край Бургас и дори поведе в резултата. Точен в 22-ата мин. беше Кристиан Пешков, който с плътен шут от границата на нак. поле не остави шансове на съперниковият вратар. „Шейховете“, които са доста по-напред в подготовката, се окопитиха сравнително бързо и десетина минути по-късно изравниха за 1:1. Именно при това развитие единайсеторките се оттеглиха за почивка.

На полувремето двамата наставници направиха редица смени, което се отрази върху развоя и качеството на играта. Действията на футболистите бяха допълнително затруднени от върлуващия край морето силния вятър. Символичните домакини обаче се възползваха в максимална степен от грешките в защитният вал на „жълто-зелените“. Това позволи на бургазлии да реализират нови три гола, последния от които падна секунди преди заключителният съдийски сигнал. Един от позитивите за състезателите след проверката е, че няма такива със сериозни травми и ще могат да се подготвят пълноценно за следващите изпитания през зимната пауза. На 8 февруари добруджанци ще направят спаринг с друг втородивизионен състав – този на „Черноморец“ /Балчик/. Сред вариантите за провеждане на мача са стадионите в КК Албена или Добрич, а яснота ще има в близките дни.