С успех в Хасково се поздравиха хандбалистите

Добруджанци спечелиха срещу „Асти“ и се изкачиха в класирането

С първа победа за годината се поздравиха хандбалистите на „Добруджа“. Добричлии се наложиха с 26:24 в Хасково срещу домакините от „Асти“ в среща от XIII кръг на „А“ РХГ. Върху крайният изход от мача повлияха опита и по-голямо самочувствие на състезателите в жълто-зелени екипи. Това предимство на добруджанци бе материализирано още до почивката на двубоя в южната част на страната, когато те се оттеглиха с преднина от 15:11. Второто полувреме премина също под контрола на гостите, които въпреки известните колебания в игрови план, генерално не изпуснаха инициативата и контрола върху събитията на терена.

В крайна сметка избраниците на треньора Георги Андреев спечелиха срещата и прибавиха две точки към актива си. По този начин „жълто-зелените“ се изкачиха с една позиция в класирането, като вече заемат шесто място с 10 точки. Двама бяха най-резултатните добрички хандбалисти в мача – Илиян Денев и Пресиян Русенов, записали по 7 гола на сметката си. Балансът на добричлии е 5 победи и 5 загуби при две по-малко изиграни срещи от конкурентите за четворката. В следващия кръг предстои гостуване в залата на един от претендентите за медали в тазгодишното първенство в елита – „Чардафон“. Този уикенд габровци нанесоха първо поражение на шампионите от „Локомотив“ /Варна/, с което завързаха допълнително интригата за челните места.  Резултати от XIII кръг в „А“ РХГ /мъже/: Асти /Хс/ - Добруджа /Дч/ - 24:26, Чардафон /Гб/ - Локомотив /Вн/ - 24:23, Осъм /Лч/ - Локомотив /ГО/ - 22:19, Спартак /Вн/ - НСА /Сф/ - 38:21, Пирин /ГД/ - почива.