Добруджанци преминаха безпроблемно и през „Черно море“

Победата бе десета поредна за добричлии от началото на сезона в Суперлигата

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ не срещна особени проблеми в домакинската си среща от XIV кръг в Суперлигата срещу съседите от „Черно море“. Добричлии надделяха с категоричното 3:0 гейма в зала „Добротица“ за победа №10 от началото на сезона в елита. В отделните части избраниците на треньора Петър Шопов наложиха волята си след 25:21, 25:9 и 25:15. Сравнително оспорвано премина единствено първи гейм, в който „моряците“ показаха мускули до 18:18. След това домакините взеха нещата в свои ръце и осъществиха пълен обрат, за да затворят частта на 21 точки.

Добруджанци обезличиха и обезсърчиха съперника по време на втори гейм, спечелен с впечатляващото 25:9. Макар че намалиха темпото, в третият гейм инициативата отново бе на страната на състезателите в зелени екипи, достигнали до 25:15 и крайното 3:0. Благодарение на успеха, отборът на „Добруджа 07“ се изкачи до третото място в класирането с 31 точки. За най-полезен играч в мача беше определен Александър Кордев от състава на домакините. А с най-много точки – 19, се отчете Пламен Шекерджиев. Двубоите от XV кръг в елита са само след три дни, а добричлии гостуват в Дупница на местния „Марек Юнион – Ивкони“.                                                                                                                                                             За „Добруджа 07“ играха: Ив. Станев, Д. Маринков, Ж. Георгиев, Пл. Шекерджиев, Ал. Кордев, Фр. Джагета, Н. Тодоров – либеро /Св. Арнаудов, Ив. Петров/.