16-годишните атлети от „Добруджа“ дадоха заявка за бъдещи успехи

Щафетите на добричлии в двата пола намериха място в десетката при дебюта си

Макар че в голямата си част отстъпваха възрастово на съперниците, състезателите от СКЛА „Добруджа“ дадоха отпор на конкурентите си по време на националния шампионат под 16 години в зала. Добричлии сформихара щафети в бягането на 4 по 1 обиколка и в двата пола, направили официален дебют във възраста. Момчетата в състав – Александър Колев, Божидар Колев, Мирослав Василев и Димитър Костадинов, успяха да финишират на 10-та позиция в зала „Асикс арена“. Момичетата от своя страна заеха 11-о място, като на отделните постове бягаха: Мария Стоянова, Елена Великова, Ива Митева и Вержиния Костадинова. За отбелязване е, че само последната атлетка е в титулярната си възраст, а останалите са с две години по-малки. Освен това Вержиния премери сили на 400 и на 800 метра, където остана в близост до десетката.

Личен рекорд в София в скока на дължина регистрира Димитър Костадинов. Той завърши с резултат от 5,26 метра, като само четири сантиметра не му достигнаха да преодолее квалификационната норма и да попадне сред финалистите. Независимо от всичко, треньорите в СКЛА „Добруджа“ - Силвия и Милен Петров са обнадеждени от моментните резултати на възпитаниците си и представянето им в бъдеще. Ако съумеем да запазим съставите, то и в давта пола има потенциал за развитие и база за достигане до стабилно състезателно равнище, бе краткият коментар на спортната фамилия. Иначе надпреварата в столицата бе последна от календара на БФЛА в зала за сезона, а вниманието на състезателите от клуба вече е насочено към стартовете на открито. Първото състезание е турнир по спортно ходене „Поморие“ в началото на март. По време на него ще бъдат сформирани отборите на България за Балканиадата в Турция. Призьорите в отделните възрасти имат шанса да се изявяват в южната съседна държава, като по трасето в Поморие ще се съревновават поне 5-6 добруджанци.