Балчиклии започнаха пролетните мачове с победа

Тимът от Белия град се справи с „Локомотив“ /ГО/ у дома

Футболният отбор на „Черноморец“ /Балчик/ започна с победа пролетния дял на първенството във Втора лига. Тимът от Белия град се наложи с 2:0 у дома над „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в среща от XIX кръг. Домакините бяха по-напористи на терена и търсиха повече трите точки. Те станаха факт с попадения в края на първото и началото на второто полувреме на двубоя. За 1:0 се разписа Виктор Митев, който бе точен в 42-ата минута и вдъхна увереност сред съотборниците си.

Малко след подновяването на играта през втората част удари часът на Владислав Мирчев. Опитният таран се възползва от пролука в защитата на „железничарите“ и в 48-ата мин. реализира за 2:0. Предвид преднината, в оставащите минути до края на мача черноморци решиха да не рискуват излишно. Те затвориха постъпите към своята врата и разчитаха предимно на контраатакуващи действия, но в крайна сметка до нови голове не се стигна. Благодарение на успеха „Черноморец“ /Бч/ събра актив от 22 точки, отреждащи му 12-а позиция във временното класиране. В среща от ХХ шампионатен кръг балчиклии гостуват в Радомир на „Струмска слава“.