„Устрем“ удари отново „Септември“, излезе втори

Дончевци спечелиха с 1:0 дербито, гредите помогнаха два пъти на гостите

Футболният отбор на „Устрем“ спечели областното дерби от първенството на Североизточна трета лига срещу „Септември“ и излезе на второ място в класирането. Както и през есента в Тервел, дончевци надделяха отново с 1:0, като този път те сториха това в откриващият XVI пролетен кръг. Единственото попадение реализира Кристиян Димитров от дузпа в 31-ата минута на двубоя. Един от водещите голмайстори в групата бе точен от бялата точка, след като хладнокръвно пусна топката в левия ъгъл на вратата, защитавана от Дениз Александров. Нарушението бе дадено срещу централният нападател Виктор Христов, навлязъл на скорост в съперниковото нак. поле, където бе спрян с нарушение от Младен Димитров. В 37-ата мин. таранът на „Устрем“ остана сам срещу стража на тервелчани, но шутира на метър от целта. Секунди преди почивката домакините на два пъти бяха близко до покачване на резултата. В 45-ата мин. Станимир Андонов принуди вратаря на гостите да избива топката в гредата. При последвалия корнер Кристиян Димитров насочи коварно коженото кълбо в очертанията, където със сетни усилия Д. Александров боксира.

През втората част състезателите на „Септември“ заиграха далеч по-активно и изнесоха повече хора в предни позиции. В тези начални минути от полувремето дончевци разчитаха на контраатакуващи действия, като при едно от тях Станимир Андонов отново нацели гредата. Фланговият футболист отправи силен удар с левия крак от пряк св. удар, а кълбото кацна върху напречния стълб. В ответната атака Сонер Хюсеин можеше да изравни, но Иван Иванов внимаваше и изби акробатично. В 64-ата мин. бранителят на гостите Явор Колев засече с глава, след което топката премина на сантиметри от рамката. Състезателите на „Устрем“ пропуснаха златен шанс да покачат в 83-ата мин. На голова позиция се озова пак Станимир Андонов, който от точката на дузпата стреля в тялото на вратаря. Като цяло двете единайсеторки предложиха интересен и коректен двубой, задоволил предварителните очаквания. В XVII кръг от шампионата „Устрем“ /Д/ гостува на терена на „Суворово“, а „Септември“ приема в Тервел „Бенковски“ /Бяла/.