„Добруджа 07“ продължи силната домакинска серия

Добричките волейболисти не оставиха шансове на „Монтана“ и ги изпревариха в класирането

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ продължи безпогрешната си домакинска серия в Суперлигата през 2020 година. Добричлии се наложиха с 3:0 гейма в зала „Добротица“ над „Монтана“, с което си върнаха на съперника за поражението през есента на негов терен. Освен това избраниците на треньора Петър Шопов се изравниха по точки с монтанчани, като по допълнителни показатели се изкачиха на трета позиция в класирането. „Зелените“ надделяха в отделните части на мача от XVIII кръг с 25:21, 26:24 и 25:15 точки.

Домакините влязоха вихрено в срещата и не оставиха много възможности на опонента в първи гейм. След като дръпнаха с 20:14, последва отпускане в добруджанските редици, но все пак, с подкрепата на публиката, се поздравиха с успех и поведоха с 1-0. Втората част премина доста по-равностойно, а гостите дори изравниха в края за 24:24. Добричките състезатели отново показаха воля и характер, с които достигнаха до 26 точки, за да затворят гейма в своя полза. На финала на двубоя домакините не оставиха съмнение в превъзходството си, спечелиха с лекота с 25:15, а с това и мача. Най-резултатен в срещата с 15 точки бе Жулиен Георгиев от „Добруджа 07“. С три по-малко се отчете съотборника му Пламен Шекерджиев. В XIX шампионатен кръг добричлии също са домакините. На 7 март те се изправят на мрежата в зала „Добротица“ срещу ЦСКА /София/.