Хандбалистите отстъпиха в Каварна и се простиха с плейофите

Отборът на „Пирин“ /ГД/ нанесе поражение на добричлии и гледа към медалите

Мъжкият хандбален тим на „Добруджа“ не успя да спаси сезона, след като загуби в Каварна от „Пирин“ /Гоце Делчев/ срещата от XVI кръг в „А“ РХГ. Двубоят се игра в зала „Олимпиада“ край морето, защото добричката „Русалка“ не се отоплява през зимните месеци и не отговаря на минималните изисквания за провеждане на срещи от подобно ниво. Иначе гостите от Югозападна България показаха по-добро лице и закономерно спечелиха мача с 43:28. По този начин те си осигуриха място в четворката през редовния сезон и участие в плейофите за разпределение на медалите в тазгодишното първенство. Макар и с множество кадрови проблеми, в началните минути „жълто-зелените“ не остъпваха с кой знае колко на съперника. Все пак пиринци се оттеглиха на почивката с преднина от два гола – 18:20.

Взаимодействията и цялостното представяне на добруджанци през втората част бяха далеч от очакваното, като те дадоха инициативата на съперника. Опитните състезатели на гостите се възползваха от това и безпроблемно достигнаха до крайния успех. Загубата лиши „Добруджа“ от участие в плейофите, което е сериозно отстъпление за клуба, защото през последните 14 сезона мъжката формация неизменно бе в топ 4 на елита. Добричлии се намират на незавидната седма позиция в подреждането на „А“ група с актив от 10 точки. По този начин в оставащите три мача до края на шампионата на хандбалистите с жълтозелени екипи не им остава друго освен да играят за честта си и при възможност да се изкачат до по-горно стъпало в класирането.