Хандбалистите регистрираха първо равенство за сезона

Добруджанци пропуснаха да се поздравят с успех срещу „Осъм“ в Каварна

Хандбалистите на „Добруджа“ записаха първо равенство за сезона в „А“ РХГ. В двубой от XVII кръг „жълто-зелените“ завършиха 28:28 с „Осъм“ /Ловеч/ в зала „Олимпиада“ в Каварна. Срещата се състоя край морето заради перманентните проблеми с отоплението на добричката зала „Русалка“. Символичните домакини влязоха по-мотивирано в мача, като до края на първото полувреме натрупаха преднина от три гола – 15:12. След почивката ловчанлии, които си осигуриха място в четворката през редовния сезон и участие в плейофите, заиграха с повече самочувствие и агресия, което им позволи да обърнат развоя на срещата.

След шест поредни гола, те постигнаха не само психологическо предимство, но и поеха контрола върху събитията на игралното поле. Чест прави на избраниците на треньора Георги Андреев, че съумяха да се съвземат от шока, което си пролича отчетливо в заключителните епизоди на двубоя. Финалният натиск на „жълто-зелените“ им позволи да се доберат до равенство – 28:28, при какъвто резултат дойде краят на двубоя. Отборът на „Добруджа“ е на незавидното 7-о място в класирането, при оставащи два мача до края на първенството. В тях добричките състезатели ще спорят със съставите на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ и НСА /София/. Съперниците също доиграват сезона, предвид тотално загубените шансове за призовата четворка в елитната група на страната. С най-много попадения за „Добруджа“ срещу „Осъм“ се отчете Стефан Ефтимов – 9, а с гол малко на сметката си приключи Пресиян Русенов.