Златен, сребърен и бронзов медал завоюваха кикбоксьорите от СК „Ринг” на Държавното първенство в Шумен

Първото за 2020 година Държавно първенство по кикбокс в ринговия стил лоу кик се проведе в спортната зала „Арена” в Шумен.

В него премериха сили 42 клуба с 200 състезатели. СК”Ринг” от Каварна, с треньор Ердоан Демиров, беше представен от 4 спортисти, които извоюваха три медала.

Дилек Серветова в кат. 52 кг стана шампион на България и грабна златото,  Едже Демирова  при жените, кат.52 кг, се окичи със сребърен медал.

При момчетата 13-14 години, в кат. 54 кг. Максимилиян Иванов спечели бронзов медал, а Кристиян Демиров (кат. 42 кг) загуби по точки от представител на Молдова, при двубой от четвъртфинала.

На младите спортни надежди от  СК „Ринг” им предстои Държавно първенство по кик бокс в стил фул контакт в Камчия.