Във втори пореден мач добруджанци не успяха да вкарат

Кристиян Петков приключи взаимоотношенията си с „жълто-зелените“

И във втория си мач от предсезонната подготовка футболният отбор на „Добруджа“ не успя да вкара гол в съперниковата врата. В контролна среща на стадион „Дружба“ добричлии отстъпиха с 0:1 на друг новак във Втора лига – „Созопол“. Поне началните минути от проверката не предвещаваха подобно негативно развитие. Домакините влязоха уверено в срещата, като на няколко пъти поставиха на изпитание съперниковия вратар. Шанс да се разпише първо се откри през Илиян Капитанов, който стреля опасно от пряк свободен удар, а след него бранителят Цветелин Радев засече топката с глава, но съперниковият страж бе на мястото си и не допусна изненади. Секунди след това на два пъти Иван Цачев се озова на стрелкови позиции, но не можа да запише името си сред голмайсторите. Така се стигна до 45-ата мин. на двубоя, в която гостите организираха бърза атака по левия фланг. Последва подаване в нак. поле, от което се възползва Ариф Ферадов, който откри резултата. През втората част гостите направиха почти пълна смяна на състезателите, което се отрази благоприятно върху действията им в атакуващ план. В средата на второто полувреме треньорът на домакините Светослав Петров също замени всички футболисти, с изключение на бранителят Цветелин Радев. Това обаче не доведе до желания ефект и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал. Спарингът, който бе наблюдаван от близо 300 зрители, пропуснаха двама състезатели на „жълто-зелените“. Аут заради здравословни оплаквания през седмица бе халфът Антоан Вълчев, както и Кристиян Петков.

Последният е прекратил взаимоотношеията си с ФК „Добруджа“ по собствено желание и поради лични причини. Потвърждение за раздялата даде Светослав Петров, който благодари на състезателя за съвместната работа и професионално отношение към тренировъчния процес. Като цяло съм разочарован от резултата в контролата, защото всеки един мач е важен, а победите дават самочувствие и увереност. От значение е също начинът, по който искаме да играем. Направихме добре първо полувреме с възможности пред вратата на „Созопол“, но поради липса на шанс или умения, гол така и не падна. Това не означава, че не съм доволен от футболистите, дори точно обратното. Но предвид етапа от подготовката, ние наблягаме повече на физическата кондиция и други елементи, след което естествено ще отделим време и върху реализацията на създадените голови положения. Решение дали ще има нови попълнения в състава ще се вземе, след като изгледаме видеозаписа от днешния мач и ще преценяваме, бе краткият коментар след спаринга на добричкия наставник.