Иван Иванов влезе в шестицата на троен скок

Девойките на СКЛА „Добруджа“ останаха девети в двете щафети

Състезателят на СКЛА „Добруджа“ Иван Иванов завърши с най-предно класиране от съотборниците си на проведения в София национален шампионат за юноши и девойки под 18 години. Атлетът финишира на шеста позиция в сектора за троен скок, където постигна резултат от 12,58 метра. Първенец в дисциплината с 14,05 м е Лъчезар Вълчев от „Лудогорец“ /Разград/. Добричлията премери сили и на дълъг скок, но не успя да намери място сред финалистите.

В столицата СКЛА“Добруджа“ сформира две щафети при девойките на 4х100 и 4х400 метра. И в двете дисциплини възпитаничките на треньорите Милен и Силвия Петрови се класираха девети. На пистата на стадион „Васил Левски“ последователно излязоха следните състезателки: Вержиния Костадинова, Кремена Матеева, Мая Щерева, Александра Бекярова, Габриела Павлова и Надя Стефанова. Наставниците споделиха, че ако този състав при момичетата се запази, той има потенциал за развитие и качествена работа, както да надгради постигнатото. Положителни отзиви за представянето си получи Иван Иванов, при когото проблемите в известна степен са дошли от обстоятелството, че не е тренирал и рядко е скачал на стадион, а подготовката му преминава основно в зала „Добротица“. Част от атлетите в края на седмицата отново ще пътуват за София, за да участват в първенството на страната под 20 години.