С класика на североизток потегли „Устрем“, оглави класирането

Дончевци повалиха „Септември“, като тервелчани останаха в намален състав след половин час игра

С летящ старт започна участието си в първенството на Североизточна трета лига футболният тим на „Устрем“. Бронзовите медалисти от предния шампионат се наложиха с класическото 3:0 в областното дерби на старта срещу „Септември“ /Тервел/. По този начин дончевци отново загатнаха за високите си амбиции в надпреварата, където личат имената на сериозни съперници от областни центрове в тази част на България. Дали гара Дончево отново ще се превърне в разпределителна за фаворитите за челните места в първенството - тепърва ще се разбере, но по всичко изглежда, че който подцени отбора от добричкото предградие ще бере доста ядове. В известна степен тервелчани, напуснати през лятото от треньора Валентин Пейчев, сами се победиха в двубоя от I кръг, след като в 30-ата мин. останаха в числено намален състав. За два последователни жълти картона вратарят на гостите Дениз Александров напусна игралното поле.

Преди това домакините вече бяха повели в резултата. Точен в 14-ата мин. бе таранът Виктор Христов, който не сгреши след хубав извеждащ пас и останал очи в очи със съперниковия страж го преодоля с прецизен завършващ удар. В самия край на първото полувреме дойде ред да се разпише и голмайсторът на дончевци от предходното първенство – Кристиян Димитров. Кико покачи на 2:0 секунди преди почивката, засякъл топката с глава след центриране от корнер. През втората част срещата се доиграваше, като чест прави на тервелчни, че макар и човек по-малко на терена, осъществиха няколко добри атаки и дори пропуснаха да намалят резултата. Класическото 3:0 оформи отново Кристиян Димитров в 90-ата мин. на мача, с което допринесе дончевци да оглавят класирането в групата.  Резултати от изиграните срещи от I кръг в Североизточна трета лига: Устрем /Дончево/ - Септември /Тервел/ - 3:0, Интер /Добрич/ - Спортист /Ген. Тошево/ - 2:2, Черноморец /Балчик/ - Черноломец /Попово/ - 1:0, Шумен - Спартак /Варна/ - 3:2 и Кубрат - Тополи - 0:0.