В Своге се препънаха добруджанци

В числено намален състав завършиха добричлии след червен картон на Вихренов

Футболният отбор на „Добруджа“ загуби с 0:2 гостуването в Своге от местния „Спортист“ в среща от III междинен кръг на Втора лига. Макар и с четири промени в стартовата единайсеторка, в сравнение с домакинството на „Лудогорец II“, играта на „жълто-зелените“ в офанзивен план отново не бе на необходимото ниво. От своя страна домакините се възползваха от своите шансове, което им позволи да се поздравят с успех. Тимът от Своге излезе напред в резултата в 27-ата минута, когато бранителят Иво Харизанов бе оставен непокрит в нак. поле и опъна мрежата зад Иван Василев. До почивката добричлии направиха плахи опити да застрашат съперниковата врата, но без резултат.

И през второто полувреме действията се развиваха предимно в централната зона на терена, като липсваха чистите голови възможности. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Иво Вихренов получи червен картон заради откъсващ се сам срещу вратаря състезател на „Спортист“. Домакините се възползваха от това и в 90-ата мин. Григор Долапчиев оформи крайното 2:0 след хубав завършващ удар. Победата бе първа за сезона за състава от Своге, а добричлии остават с актив от 1 точка. В IV кръг на стадион „Дружба“, на 23 август /неделя/, гостува „Локомотив“ /Горна Оряховица/.