Милица Мирчева спечели бронз на балканския шампионат по полумаратон

Бронзов медал на балканския шампионат по полумаратон завоюва Милица Мирчева на 23 август в Загреб.

Мирчева записа силен резултат от 1:13:59 и остана само на 11 секунди от титлата, която бе за Фатма Демир (Турция) – 1:13:48. Бояна Бжелчат (Хърватия) бе на метри пред Милица и взе среброто с 1:13:56.

Националният рекорд на Мирчева е 1:11.14 от полумаратона на Валенсия от 27 октовври 2019-а.

Другата ни участничка в хърватската столица – Маринела Нинева зае осмото място с 1:19:25. Общото време на Милица и Маринела бе 2:33:24, което им донесе второ място в отборното класиране след отбора на домакините от Хърватия и пред отборите на Турция, Словения, Румъния и Северна Македония.

При мъжете балкански шампион стана Максим Райлеану (Молдова) с 1:05:58 пред Явус Агралъ (Турция) – 1:06:23 и Мурат Емектар (Турция) – 1:06:56.

В отборното класиране Турция надви Молдова с 2:13:19 срещу 2:13:47. Трети е отборът на Румъния пред Хърватия и Босна и Херцеговина.

Това беше първият балкански шампионат, след първенството на АБАФ по спортно ходене на 14 март в Украйна.

Източник: atletikabg.com