Нулево равенство в Бургас удържаха добруджанци

На три пъти домакините от „Нефтохимик“ нацелиха гредите

Футболният отбор на „Добруджа“ достигна до равенство при визитата си в Бургас на „Нефтохимик“ в среща от V кръг на Втора лига. Мачът завърши 0:0, с което двете единайсеторки си разделиха по точка. Като цяло домакините бяха по-активният състав на терена в по-голямата част от двубоя. В потвърждение техни състезатели на три пъти нацелиха гредите на вратата, защитавана от Иван Василев.

В заключителните минути „жълто-зелените“, които бяха подкрепяни от над 20 свои привърженици на стадион „Лазур“, се изнесоха в по-предни позиции, но до гол така и не се стигна. Благодарение на спечелената точка добричлии се изкачиха до 11-а позиция във временното класиране. В следващия шампионатен кръг на стадион „Дружба“ гостува „Локомотив“ /София/. Срещата е насрочена за 12 септември /събота/. В Бургас „Добруджа“ започна в състав: Ив. Василев, Ив. Вихренов, С. Митев, Ах. Адемов, Цв. Радев, Цв. Илиев, Ил. Капитанов, Ив. Лазаров, Ер. Карадайъ, Хр. Казаков, Ер. Почански.