Претендент за елита изкова победа на „Дружба“

Две жертви дадоха добруджанци при загубата от „Пирин“ /Благоевград/

Футболният отбор на „Добруджа“ отстъпи с 0:2 при домакинството на „Пирин“ в мач от ХI кръг на Втора лига. Фаворизираният тим от Благоевград, в който личат имената на няколко екснационални състезатели, изкова победата в рамките на 15-ина минути в края на първото и началото на второто полувреме. До дебютното попадение в добричката врата, действията се развиваха предимно в съперниковата половина и домакините държаха инициативата. „Жълто-зелените“ на няколко пъти поставиха под напрежение вратаря на „орлетата“ Петър Петров, като тон за това в 16-ата мин. даде Цветан Илиев. В 29-ата бранителят Цветелин Радев засече остро центриране с глава, след което топката премина на сантиметри над напречната греда. Малко след това далечен шут на Християн Казаков бе париран от Петров. Гостите от своя страна отговориха с пропуск от няколко метра на Преслав Йорданов. Когато всички очакваха нулевото равенство да се запази до почивката, в 39-ата мин. домакините си отбелязаха автогол чрез Дони Дончев. Атака по десния фланг на Спас Георгиев завърши с прострелно подаване в нак. поле, където в желанието си да изчисти в корнер защитникът оплете кълбото в мрежата за 0:1.

"Орлетата" нанесоха втори решителен удар в 53-ата минута. В основата на попадението бе Антон Карачанаков. При контраатака бързоногият нападател получи дълъг пас, след което изведе технично на стрелкова позиция Спас Георгиев, преодолял хладнокръвно Димитър Илиев за 0:2. До края на срещата скъпата селекция на „Пирин“ не допусна изненади и закономерно се поздрави с крайния успех. За съжаление добричлии дадоха две жертви в двубоя. Терена преждевременно заради контузия в коляното напусна Ерай Карадайъ, а заради неизлекувана травма на игралното поле само за 18 минути се задържа Ерик Почански. Въпреки загубата, заради бойката и всеотдайна игра над 1000-ата зрители на стадион „Дружба“ изпратиха с аплодисменти избраниците на Светослав Петров. Във временното класиране „Добруджа“ заема 12-о място с актив от 10 точки.