Ценни три точки спечелиха „жълто-зелените“

Два гола във вратата на „Струмска слава“ и куп пропуски направиха добруджанци

Футболният отбор на „Добруджа“ записа победа с 2:0 над „Струмска слава“ /Радомир/ в среща от XIII кръг на Втора лига. Благодарение на спечелените три точки „жълто-зелените“ се изкачиха до 11-а позиция във временното класиране, като вече имат на сметката си 13 пункта. Двубоят на стадион „Дружба“ се игра без публика, предвид изискванията на здравните власти, а действията се развивиха основно в съперниковата половина. Домакините могат да съжаляват, че пропиляха серия от добри възможности пред вратата на радомирци в началните минути на мача. Още в 6-ата мин. Илиян Капитанов преодоля отбраната на „Струмска слава“ и стража на гостите, но се засуети при шута и коридорът през опразнената рамка му бе затворен. Четири по-късно Денис Кадир стреля отблизо в обсега на вратаря след корнер. В 34-ата мин. отново Капитанов излезе на стрелкова позиция, но ударът му с левия крак от 15-ина метра бе твърде слаб и париран от Симеон Симеонов. Секунди след това бе отменен гол на Дейвид Филипов във вратата на гостите, дошъл след дискусионна засада.

Добричлии все пак се добраха до откриване на резултата десет минути след почивката. Илиян Капитанов намери след фаул и центриране в нак. поле Цветелин Радев, опънал мрежата след хубав удар с глава за 1:0. На 2:0 покачи влезлият като резерва Ерай Карадайъ. Централният нападател завърши триходова комбинация, започната от Капитанов. Последният намери включилия се на скорост по левия фланг Ахмед Адемов, поднесъл през голлинията топката на Карадайъ, който заби попадението на успокоението. В оставащите минути до края добруджанци продължиха да държат контрола над мача и закономерно се поздравиха с крайния успех. За „жълто-зелените“ предстои неколкодневна пауза в първенството, свързана с мачовете на националния отбор, а след това по програма почиват. Така следващата шампионатна среща е чак на 28 ноември /събота/, когато на „Дружба“ гостува единайсеторката на „Хебър“ /Пазарджик/. „Добруджа“ игра в състав: Ив. Василев, Ив. Вихренов, С. Митев /46 - Ер. Карадайъ/, Ах. Адемов, Цв. Радев, Я. Идризов, Ил. Капитанов /88 - Ст. Митев/, Цв. Илиев, Д. Филипов /70 - Ив. Цачев/, Хр. Казаков /84 - Д. Василев/, Д. Кадир /88 - М. Максимов/.