„Добруджа“ излъга „Хебър“ за втора поредна победа

Добричлии взеха глътка въздух и се изкачиха в класирането на Втора лига

Футболният отбор на „Добруджа“ записа втора поредна шампионатна победа във Втора лига. В двубой от ХV кръг „жълто-зелените“ надделяха с 2:1 над коравия тим на „Хебър“ и спечелиха тактическата битка на стадион „Дружба“. Благодарение на трите точки, които прибавиха към актива си, добричлии се изкачиха до 8-ма позиция във временното класиране. Макар че не бяха играли официален мач от 8 ноември, избраниците на треньора Светослав Петров вложиха старание и характер в срещата, което им позволи да ликуват след последния съдийски сигнал. В герой за домакините се превърна Иван Цачев, който изигра пълни 90 минути и реализира победния гол-шедьовър за своя отбор.

Преди да се стигне до 2:1 домакините поведоха в резултата в 15-ата минута. Секунди преди това Капитанов принуди вратаря Любенов да избива топката след удара му с глава. Коженото кълбо попадна в Цачев, който почти от аутлинията центрира във вратарсктото поле, където бранителят на пазарджиклии Ивайло Тодоров си отбеляза автогол – 1:0. Радостта на добруджанци трая само три минути, когато Тодор Чаворски изравни. Красимир Илиев отправи фронтален шут към Иван Василев, но стражът не успя да улови силната топка и в добавката притичалият нападател направи 1:1. В 33-ата мин. гостите бяха на път за изравнят, но след центриране от корнер оставеният непокрит Ив. Тодоров от 10-ина метра изпрати топката на целта. Най-красивият момент в срещата дойде в 40-ата минута. С двойно попадане между Християн Казаков и Иван Цачев бе елиминирана защитата на „Хебър“, а последният с фамозен удар от воле оплете неспасяемо коженото кълбо в мрежата и даде преднина за домакините. Три минути по-късно пък дойде най-дискусионната ситуация в мача. Пазарджиклии претендираха за дузпа, която в първия момент бе подмината от главния рефер от Велико Търново Михаел Павлов. След това съдията посочи бялата точка, но след консултация със своя асистент, който имаше по-добра видимост към положението, реши, че няма 11-метров нак. удар и до почивката резултатът остана непроменен.

През второто полувреме „Хебър“ започна да атакува по-масирано, но атаките им се разбиваха в добре групираната добричка отбрана. Н 50-ата мин. гостите бяха близко до изравняване, но Иван Василев се намеси отлично и предотврати опасността. В 84-ата мин. Казаков можеше да реши всичко в полза на своя тим. Полузащитникът напредна през централната линия и остана сам срещу Любенов, но вратарят предугади посоката на удара и улови. Последният шанс за пазарджиклии за изравняване се откри в 90-ата мин., когато резервата Ал. Димитров шутира опасно в близост до точката за изпълнение на дузпа. За радост топката бе в обсега на Ив. Василев, който улови и спаси победата за „жълто-зелените“. „Добруджа“ игра в състав: Ив. Василев, И. Вихренов, Д. Дончев, Ах. Адемов, Цв. Радев, Як. Идризов, Ив. Цачев, Цв. Илиев /71 - Д. Кадир/, Д. Филипов /62 - Ер. Почански/, Хр. Казаков, Ил. Капитанов /85 - Ер. Карадайъ/.