Втора победа след месец прекъсване за „Добруджа 07“

Добричлии подчиниха с 3:0 гейма волейболните шампиони от „Нефтохимик“ /Бургас/

Волейболът се завърна в зала „Добротица“ след месец прекъсване, заради обърканата програма в Суперлигата на България при мъжете – Първа осмица, породена от емидемията от Covid-19. Домакините от „Добруджа 07“ се наложиха с чисто 3:0 гейма над шампионите от „Нефтохимик“ /Бургас/, като за отбелязване е, че и двата отбора бяха засегнати от коронавируса, което наложи да бъдат отложени част от мачовете им от ноември до сега. Двубоят между съперниците бе от VII кръг, а за домакините срещата бе втора от началото на първенството. Както и в дебютния есенен сблъсък, избраниците на треньора Мирослав Живков проявиха воля и спортно-технически качества, извели ги отново до успех в зала без зрители, каквито са противоепидемичните изисквния.

Макар че влязоха леко колебливо в мача, постепенно добричлии започнаха да намират баланс в играта си, довел ги и до превес в резултата. С финален щурм домакините обърнаха везните в своя полза и измъкнаха първата част с 25:20 точки. Опитният тим на гостите отново влезе по-добре във втория гейм, но за кратко. С организирана игра на мрежата и стабилни действия в защита, състезателите на „Добруджа 07“ стопиха крехката преднина и бургазлии и осъществиха обрат до 15:10. До края на честта домакините не допуснаха изненада и надделяха с 25:22. Интригата в трети гейм се запази до 12:12 точки, след което добруджанци включиха на високи обороти и запазиха концентрация до последното разиграване, позволило им да триумфират с 25:21 и да приключат битката с 3:0 в своя полза. За най-полезен играч в мача бе определен Жулиен Георгиев от тима на домакините, който бе и най-резултатен на игралното поле с 18 точки. На 19 декември /събота/ волейболистите на „Добруджа 07“ гостуват на друг състав с амбиции в първенството – „Хебър“ /Пазарджик/, като срещата е пренасрочена от I кръг.